Göz Protezi Fiyatları

Göz Protezi Fiyatları

Göz protezi fiyatları gözün durumuna ve kullanılan malzemeye göre farklılıklar göstermektedir.

    GÖZ PROTEZ FİYATLARI
     Göz protez fiyatlarını bildirmeden önce kaliteli bir protezi, kullanılan malzemeyi ve ustalığı vurgulamak gerekir.  Önce bu işi göz doktoruna yaptırmanız gerekmektedir. Önceleri berberler diş çekerdi. Şimdi diş çekimi için berbere gidiyor musunuz?
     Ustalık: Protezi göz doktoruna yaptırmalısınız. Eskiden berberler de diş çekerdi, şimdi diş çeken berber kaldı mı?  Göz doktorlarının göz protezi yapmaya fırsatlarının olmaması bazı diş teknisyenlerinin göz protezi ile ilgilenmesine neden olmuştur. Ama bunu asıl değil, yan bir iş olarak uygulamışlardır.  
     Bir göz doktoru ağabeyimiz, ressamlığı ve sanat müziği ile de ilgisi nedeniyle göz protezine çok emekler harcayarak sanatını yıllarca konuşturmuştur. Protez konusunda göz doktorlarının ilgisinin artması sağlık yönünden iyi bir gelişmedir.
     Malzeme kalitesi: Protez yapımında değişik malzemeler kullanılmaktadır. Bir cam protez için bile içinde kurşun gibi çok sayıda zararlı maddelerden arınmış, parlaklığı fazla olan özel cam kullanılmaktadır. Aynı isimdeki malzemeler farklı kalitelerde satılmaktadır. Kaliteli bir malzeme fiyatı etkilemektedir.
     Asıl önemlisi işçilik: Protez yapımına gösterilen işçilik, yapımında harcanan zaman da fiyat yönünden önemlidir. Çok işçilik harcanmış olabilir ama ortaya çıkarılan ürün kaliteli olmayabilir.
     Hazır protezler:
     350 TL 650 TL. 850 TL 1200 TL
     Kişiye özel uygulamalar:
     Özel protez üretimi: Göz çukuruna dökülen özel hamur ile ölçü alınıp yeniden kalıba dökülür. Diğer göz renginin resmi çekilir ve onun görünümüne uygun renkler düzenlenir.
     1200 TL
     İsterseniz kullandığınız ve memnun kaldığınız protezinizi ve diğer göz resminizi göndererek aynısından özel olarak yapılabilir.
     Hareketli protez uygulaması: Ameliyat olup ortaya sfer topu konan gözlere uygulanan yöntemdir.
      2500 TL
     SGK LI HASTALAR: SGK gözlük gibi göz protezi içinde ödeme yapmaktadır. Bu hakkınızdan yararlanmak için bizi arayabilirsiniz.

 

Main Midle Holder Not Insert
Bottom Holder Not Insert