Protez Bakımı

Protez Bakımı

Protezinizin bakımını yaptırınız. Ayakkabınıza gösterdiğiniz ihtimamı ona da gösteriniz.

     PROTEZ BAKIMI
     Yüzünüze taktığınız protez sizin bir parçanızdır, ona iyi bakmanız gerekmektedir. Olayı hem estetik ve hem göz sağlığı yönünden düşünmeniz gerekir. Protezin yapısının bozulmasının önüne geçmelisiniz. Sık çapaklanan bir protezli gözde protezin yapısı bozulmaya başlamıştır.
     Parlaklığını kaybetmek: Protez bir bütün olarak parlaklığını kaybedebilir.
     Korneanın puslanması: Protezin renkli kısmının önündeki yapay kornea en çok çizilen, sararan, berraklığını kaybeden ve bozulmada en fazla dikkati çeken bölümdür. Sık sık bozulur. Organik camları düşünürseniz, bir yıl içinde çizilmeler başlar. Protezde de bu bölüm aynı durumdadır ve bozulunca çirkin görünüm ortaya çıkar.
     Çatlamalar, çizilmeler: çatlak ve çizilmelerin de onarımı gerekir, önemli enfeksiyon kaynağıdır.
     Kırıklar: Ufak kırıklar eklentilerle giderilebilir.
     Protez bakımı özen ister: Protezin beyaz kısmında sonradan eklenen hafif sarılık, damarlar, diğer gözdeki yapıların benzerleri özenle korunmalıdır. Bakım anında bunlara hasar verilmemelidir. Cam gibi bir parlaklık sağlanmalıdır. Tekrar bozulmaması için koruyucular eklenmelidir.
      Protez bakımı: Proteziniz parlatılabilir, gerekli bakımı yapılabilir. Bunun için 05332854091 nolu telefondan gündüz saatlerinde gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Main Midle Holder Not Insert
Bottom Holder Not Insert